Elektronik Sigara ve Likitleri konusunda bilgi alabileceğiniz tüm makaleler burada....

Yurt Dışından Elektronik Sigara Almak

1

Yurt Dışından Elektronik Sigara Almak

Yurt dışından elektronik sigara almak, şu anda pek çok elektronik sigara kullanıcısının gerçekleştirdiği bir eylem. Elektronik sigaraların ülkemizde satışıyla ilgili yasal sınırlandırmalar olduğundan dolayı pek çok kişi yurt dışından elektronik sigara getirmekte veya yakınlarına getirtmektedir. Biz de sizin için yurt dışından elektronik sigara siparişi vermenin eksilerini ve artılarını objektif bir şekilde masaya yatırarak yakından inceleyeceğiz.

Her Kullanıcının Aklındaki Soru Şudur: Elektronik Sigaramı Yurt Dışından Mı Alsam? Makalemizi Okumadan Karar Vermeyin Derim...

Her Kullanıcının Aklındaki Soru Şudur: Elektronik Sigaramı Yurt Dışından Mı Alsam? Makalemizi Okumadan Karar Vermeyin Derim…

Yurt Dışından Elektronik Sigara Almanızın Faydaları

Yurt dışından elektronik sigara almanın faydaları yerine size elektronik sigaranızı yurt dışından almanızın sadece bir faydası olduğunu oda sadece fiyat farkı olduğunu söylesek yanlış olmaz. Öncelikle elektronik sigaraların”pahalı” olduğuna dair bir algı var. Bu, nisbeten doğru bir çıkarım. Ancak bu durum yurt dışından getirtilen hemen hemen her ürün için geçerli olan bir durum. Yani yurt dışından almayı düşündüğünüz şey bir elektronik sigara değil de bir otomobil bile olsa aynı durumla karşılaşmanız olası. Elbette yurt dışından elektronik sigara almak gibi bir işin her durumda parasal bir katkısından söz etmek mümkün. Ancak, sadece fiyat değil de diğer koşulları değerlendirdiğinizde aklınızda şu sorunun oluştuğunu görebilirsiniz; “buna değer mi?”. Ne söylemeye çalıştığımızı biraz daha açık bir dille ifade edelim.

Yurt dışından elektronik Sigara Almanın Riskleri Nelerdir?

1. Klon / Sahte Ürün

Yurt dışından elektronik sigara almak istediğinizde öncelikle gerçekten güvenilir bir tedarikçi bulmalısınız. Ancak bunu yapabilmek, yurt içinde güvenilir bir elektronik sigara tedarikçisi bulmaktan daha zordur. Üstelik sipariş ettiğinizin dışında bir elektronik sigara veya elektronik sigara likiti ile karşılaştığınızda bu ürünlerin değişimini yapmak 80 gününüzü alır. Günde 1 paket sigara içen birisi için 80 gün, yeni bir elektronik sigara parası demektir.

 

2. Kargo Bedelleri

Özellikle yaygınlaşan Aliexpress gibi Çin Sitelerinden sipariş verdiğinizde elektronik sigaranız size gemi yoluyla gelecektir. Siparişinizi daha kısa zamanda almak istediğinizde kargo bedeli artacaktır. Örneğin elektronik sigara siparişinizin uçakla gelmesini isterseniz yüklü bir kargo bedeli ödemeye hazır olun. Bu da bir elektronik sigara parasıdır ki, sizin bütçeniz için hiç de iyi bir şey değildir. İçinizden “elektronik sigaramı Avrupa veya Amerika’dan getirtmek istiyorum” diyenler olabilir. Ancak bu firmalardan teknik destek veya bilgi almanız zordur. Üstelik Kangertech, eLeaf, Joyetech gibi firmaların hepsi Çin’de bulunmaktadır. Bu da kargo bedelinin yüksek olması anlamına gelir. Beklemek isteyenler 1 ay beklemeli. Tabii bu sürede içeceğiniz sigara parasını da düşünmelisiniz.

 

Yoğun Buhar İçin En İyi Tavsiyeleri Tedarikçiniz Verir!

Yoğun Buhar İçin En İyi Tavsiyeleri Tedarikçiniz Verir!

 

3. Satış Sonrası Destek

Yabancı dil sorununuz varsa yabancı firmalardan teknik destek almanız olanaksızdır. Hangi likiti seçmeliyim? Hangi elektronik sigara modunu kullanmalıyım? gibi soruların cevabını ancak güvenilir tedarikçilerden alabilirsiniz. Sitemiz ve firma çalışanlarımız size elektronik sigara ve elektronik sigara likitleri konusunda size her zaman destek vermeye hazırdır. Satış öncesi – ürün seçerken veya satış sonrası elektronik sigaralarla ilgili merak ettiğiniz her şeyi bizden öğrenebilirsiniz.

blog-banner-1

4. Değiştirme

Yurt içi elektronik sigara tedarikçilerinin bile zorlandıkları konuların başında yanlış ürün gönderimi gelmektedir. Ancak elektronik sigaranızı sitemizden sipariş ettiğinizde eğer siparişiniz yanlış çıkarsa kısa zaman içinde değiştirme yapabilir, ürün adresinize ulaştığında kontrol edebilirsiniz. Ancak ne yazık ki aynısını yurt dışından alınmış bir elektronik sigara veya elektronik sigara likiti için söyleyemeyeceğiz. Yurt dışından – özellikle de Çin’de bulunan Aliexpress.com gibi sitelerden verdiğiniz siparişiniz beklediğiniz gibi çıkmadığında, elektronik sigara keyfiniz kabusa dönüşebilir. Sipariş verdiğiniz elektronik sigara likitleri için de aynı durum geçerlidir.

 

yurt-disindan-elektronik-sigara-almak-3

Pek Çok Elektronik Sigara Firmasının Çinde Bulunduğunu Belirtelim. Yurt Dışından Sipariş Verirseniz 1 Ay Kadar Beklemelisiniz.

 

5. Gümrük Sorunları

Yurt dışından elektronik sigara sipariş ettiğinizde ürünün sizlere ulaşmasıyla ilgili başka sorunlar olduğunu da bilmelisiniz. Örneğin siz birden çok elektronik sigara veya elektronik sigara likitini aynı anda sipariş edemezsiniz. Mevcut gümrük mevzuatı sizin bu likit veya elektronik sigaraları satarak kayıt dışı kazanç sağlayacağınızı göz önünde bulundurur ve aynı anda çok sayıda elektronik sigara veya likit siparişinizin gümrükten içeriye alınmamasına sebep olur. Bazen aynı durum tek bir elektronik sigara için de geçerlidir çünkü elektronik sigaraların ülkemize girişi yasaktır. Bu durumda ürün alındığı firmaya geri iade edilir. Para iadesi ise ürünün size ulaşacağı zaman kadardır denilebilir. Yani paranızı 40, 50 gün içerisinde iade alabilirsiniz.

 

6. Yurt Dışından Güvenilir Tedarikçi Bulmak

Tüm bunlara ek olarak yurt dışından daha düşük bir fiyata elektronik sigara veya likit siparişi verebilirsiniz ancak, yurt dışında da güvenilir olmayan elektronik sigara tedarikçilerinin bulunduğunu ekleyelim. Yani elektronik sigara veya elektronik sigara likiti almak için yurt içinde güvenilir tedarikçi bulmak zaten zordur. İş bir de yurt dışında hizmet veren bir site olduğunda dolandırılma riskiniz katlanarak artar. Bu tip sitelerin yurt dışında da çok fazla sayıda bulunduğu bilinmektedir.

 

Bu Keyif İçin Neden 1 Ay Bekleyesiniz?

Bu Keyif İçin Neden 1 Ay Bekleyesiniz?

7. Fiyat Farkını İyi Hesaplayın

İnternetin yaygınlaşmasıyla çeşitli ürünler konusunda araştırma yapanlar fiyatları TL cinsine çevirerek çeşitli kanılara varmaktadırlar. Örneğin yurt dışında 40$’a satılan bir ürünü TL cinsine çevirerek tercih yapıyorlar. Türk Lirası, yabancı paralar karşısında zaman zaman dalgalandığı için de Türkiye’deki cihaz fiyatları zaman zaman pahalı olabiliyor. Ancak bunda tedarikçilerin bir suçu olduğu söylenemez. Çünkü yurt dışından ithal edilenveya bireysel olarak sipariş edilen her ürün için bu durum geçerlidir.

Küçük Bir Örnek…

Dilerseniz elektronik sigara kullanıcıları arasında popüler olan bir elektronik sigara modelinden örnek verelim. Kangertech Subox Mini, elektronik sigara kullanıcıları arasında son derece yaygın bir elektronik sigara modelidir. Bir Kangertech Subox Mini Elektronik Sigara almaya karar verdiğinizde öncelikle cihazın klon cihaz olup olmadığı riski vardır. Yani yurt dışındaki tedarikçiniz güvenilir olmalı. Sitemizde satılan elektronik sigaraların hepsinin orjinal olduğunu söyleyebiliriz.

Bir Elektronik Sigara Almak İstediniz Ve…

Kangertech Subox Mini Elektronik Sigara siparişi vermek istediniz, Çin’den elektronik sigarayı 50$ gibi bir fiyata almak istiyorsunuz. Öncelikle Alibaba.com gibi sitelerin de zaman zaman hata yaptıklarını unutmayın. Bu siparişin size ulaşması için 1 ay beklemelisiniz. Eğer günde 1 paket sigara kullanıyorsanız cihazın size neye mal olacağını hesaplayabilirsiniz. Uçakla gelmesini istediğinizde yaklaşık bir 50$ da kargo bedeli ödeyeceğinizi ekleyelim, hatta belki daha da fazlasını…Üstelik siparişiniz Türkiye Cumhuriyeti sınırlarına ulaştığında içeriye alınmayabilir. Her şeyin yolunda gittiğini ve sipariş paketinizin size ulaştığını düşünelim. Ancak Kangertech Subox Mini’nin atomizeri eksik. Bunu değiştirmeniz tam 80 gününüzü alır.

blog-banner-2

Uygun Alternatifler…

Yurtdışından aldığınızda Elektronik sigaraların satış sonrası desteği de unutun. Çünkü bu tip firmalar, toptan mal almadığınızda sizleri dikkate almayacaklardır. Tüm bunları yapmak yerine, Kangertech Subox Mini’ye 329 TL gibi bir fiyattan ulaşabilirsiniz. Üstelik satış öncesi ve sonrasında dilediğiniz gibi destek alabilir, hatta satış ofisimizi bile ziyaret edebilirsiniz. Yetkililerimizin sizlere verdiği tavsiyeler ve size sağladıkları kolaylıklar aradaki fiyat farkına kesinlikle değecektir.

19 Yorumlar
 1. Reply
  Oğuz Kasım 17, 2016 at 9:55 am

  Merhaba,

  İlk defa ürün alacağım, ancak başlangıç paketi gibi bir ürün istemiyorum. Sürekli değiştirme şansım yok. Almışken bir seferde uzun ömürlü bir cihaz almak istiyorum. Mümkünse internetten değil de fiziki olarak ürünleri görüp konuşabileceğim bir şekilde satın alma yapmak istiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

  • Reply
   Editör Kasım 17, 2016 at 11:24 am

   Merhaba,

   Sizinle satış ofisimizden gereken bilgileri alabilirsiniz. Satış ofisimize ulaşmak için 0532 734 05 30 nolu numaramızı aramanız mümkün. İlgi ve alakanızdan dolayı teşekkür ederiz. Umarız size yardımcı olabilmişizdir.

 2. Reply
  ahmet sadi Kasım 25, 2016 at 11:17 am

  ” Eğer günde 1 paket sigara kullanıyorsanız cihazın size neye mal olacağını hesaplayabilirsiniz. Uçakla gelmesini istediğinizde yaklaşık bir 50$ da kargo bedeli ödeyeceğinizi ekleyelim, hatta belki daha da fazlasını”

  Dolayısı ile 1 ayda hesaplanan sigara masrafını peşin olarak müşteriden siz almış oluyorsunuz. Tabii uçakla taşıma masrafı gerçekten 50 dolar ise.

 3. […] yurt dışından bir elektronik sigara siparişi verdiğinizde 1 ay beklemelisiniz. Tedarikçiniz güvenilir değilse alacağınız cihaz veya […]

 4. Reply
  Axiel Şubat 12, 2017 at 12:03 pm

  Arada bukadar fiyat farkı var sizde yurtdışından temin ediyorsunuz bu cihazları kangertech gibi bir cihaz aliexpreste maliyeti 110 TL bu fiyat sizde fahiş derecede yüksek 329 TL aradaki fark 220 TL ben çeşit li markalardan toplam 5 adet aldım hepside orijinal ürün toplasam genede 329 TL etmiyor bu soyguna dur demek gerekir 329 TL yerine biraz daha uygun fiyata verseniz hem sürümden kazanmış olursunuz hemde müşteri potansiyeliniz artar bu fiyatlara kimse başlangıç için bile vermez yazık günah

 5. Reply
  Burak Özgür Şubat 21, 2017 at 10:44 pm

  Yurtdışında ki fiyatlar ile buradaki fiyatlar arasında uçurum gibi fark var.

  Sizin ürünlerinizden birini ele aldım: Eleaf iStick Pico 75W (Siyah)

  Sizdeki fiyat: 449TL (İndirimli fiyatı: 300TL)
  Yurtdışı Fiyatı: 23,59 Dolar (85,39TL) [Kargo:Ücretsiz]
  1 Dolar: 3,62TL

  Aradaki fiyat farkı çok büyük.

  Bu yine iyi, Türk sitelerinde en pahalı ürünler 999,99TL; Yurtdışında güvenilir sitede 84,.. dolar ve kargo ücretsiz. (Biraz daha uğraşılsa 70-80 arası bulunabilir)

  Yani, mantık dışı fiyatlar mevcut ve bu da insanı caydırıyor. Yurddışından diyelim ki getirtebildik, desteğin önemi yok ki. 999TL olanı aldık ve arızalandı. Önemi yok ki bir daha alırsın. O fiyat farkına 3 tane alabiliyorsun, beklenilebilir… Bence sadece 2 problem var:
  1.si Orjinalliği ki baktığım siteler sağlam siteler ve orjinal olmadığı taktirde kullanmış olsan da hi sitelerin iade politikası var. Tabi bu politikayı rahatça kullanabilmek için özellikle orjinal yazanları almak gerekli.
  2.si ki benim için en önemlisi Gümrük…

  • Reply
   Editör Mart 3, 2017 at 8:57 am

   Merhaba,

   Elektronik sigaraların fiyat politikalarında farklı firmaların farklı stratejiler izlediği doğrudur. Aşşağıdaki linkten fiyatların genellikle neden pahalı olduğuna dair yazımızı okuyabilirsiniz. Bununla birlikte elektronik sigara satışında “güvenin” esas olduğunu ve firmamızdan elektronik sigara veya likit alan 20.000 müşteriden 1 tane bile şikayet almadığımızı belirtmek isteriz.

   http://elektroniksigaraevi.net/blog/elektronik-sigara-fiyatlari/

 6. Reply
  Esinti Şubat 25, 2017 at 11:06 pm

  Ülkede faiş fiyata satılan e sigaralar türkiyedemi üretiliyor sonuçta hepsi yurt dışı ürün tek fark kaçak yollarla ülkeye sokulup 2 katı paraya satılıyor

  • Reply
   Editör Mart 3, 2017 at 8:48 am

   Merhaba,

   Elektronik sigaralarla ilgili farklı fiyat politikaları farklı firmalar tarafından sürdürülmektedir. Blogumuzda yayınladığımız;
   http://elektroniksigaraevi.net/blog/elektronik-sigara-fiyatlari/ yazımızı okuyarak fiyatların neden pahalı olduklarını öğrenebilirsiniz. Elbette elektronik sigara almaya karar verdiyseniz farklı firmaları seçmek konusunda tamamen serbestsiniz.

 7. Reply
  Özcan Mart 1, 2017 at 2:02 pm

  Ula yurtdisini bu Kadar karalamayin Ben Almanyada Alman kalitesinde üreten Firmalar biliyorum ve likiti Türkiyeye göre kat kat ucuz. Bizim Türkler cakma üretmekte üstüne yok örnegin Rakida yaptiklari gibi. Elektrikli alete gelince onu Almanlar Fransizlar Amerikalilar hemen hemen hepsi cinde üretiyo tabi bir Alman Alman kalitesinde ürettiriyo. Cinliye parayi nasil verirsen ona göre kalite üretiyo. Benim söz ettigim Alman firmasi likit ve aromalari Eczane kalitesinde üretiyo. Bilgi almak isteyen bana yazabilir [email protected]

  • Reply
   Editör Mart 3, 2017 at 8:45 am

   Merhaba Özcan Bey,

   Elektronik sigaraların ve elektronik sigara likitlerinin fiyat olarak neden pahalı olduğunu daha önce blogumuzda pek çok defa yazdık.
   http://elektroniksigaraevi.net/blog/elektronik-sigara-fiyatlari/
   Firma olarak elektronik sigara veya likitleri konusunda farklı fiyat politikaları güdülmektedir. Siz de farklı firmalar arasından tercih yapma hakkına sahipsiniz.

 8. Reply
  UkSeller Mart 24, 2017 at 9:26 pm

  Merhaba İngiltere’de E-Sigara dükkanım var.Türkiye’ye satış yapmak istiyorum.Merak ettiğim konu ürünleri tek tek gönderirsem gümrükte herhangi bir sorun çıkarmı?

  • Reply
   Editör Nisan 17, 2017 at 12:45 pm

   Merhaba,

   Bazı kişiler elektronik sigaraları gümrükten sıkıntı yaşamadan geçirdiklerini belirtseler de bu işlem hem zahmetli hem de çok zaman alan bir işlemdir. Cİhazın size veya müşterinize ulaşacağının da bir garantisi yoktur.

 9. Reply
  Onur Mart 31, 2017 at 9:54 pm

  Madem Türkiye’ye girişi yasak siz nasıl tedarik ediyor ve satıyorsunuz? Birde birçok insan tarafından kullanılan siteleri karalamışsınız.

  • Reply
   Editör Nisan 17, 2017 at 12:39 pm

   Merhaba,

   Onur Bey sitemiz elektronik sigara satışı gerçekleştirse de tavır olarak diğer elektronik sigara tedarikçilerini karalamaktan ziyade kullanıcıların şikayetlerini engellemek yönündedir. Yani sizlere elektronik sigara tedarik ederken dikkatli davranmanızı öğütlemek, diğer siteleri karalamak anlamına gelmiyor. Eleştiriniz için teşekkür ederiz.

 10. Reply
  ali Nisan 15, 2017 at 6:40 pm

  50$ kargo parasımı :)).kargo bedava topbox 27$ yani 100tl.sizde 300.bu nasıl vicdansızlıktır

  • Reply
   Editör Nisan 17, 2017 at 12:12 pm

   Merhaba,

   Elektronik sigaraların fiyatlarında fark olduğunun farkındayız. Ancak bunun sebebi elektronik sigaraların elde edilmesinin zor olmasıdır. Elektronik sigara fiyatları ile ilgili bu fiyat farkının sebebini merak ediyorsanız ilgili makalemizi okuyabilirsiniz:
   http://elektroniksigaraevi.us/blog/elektronik-sigara-fiyatlari/

 11. Reply
  gürkan Nisan 28, 2017 at 1:58 pm

  e sigaraya başlama kararı verdim.biraz fiyatlara bakındım.yurtiçi fiyatlar 300 tl ve üzeri;malum siteyede bakayım dedim ve işe yarar modlar 27 dolardan başlıyor.burda 130-150 tl satılan atomizörler orda 10 dolardan başlıyor.kısaca modundan piline,telinden pamuğuna hepsini verdim sipariş.göz göre göre 2-3 katı kazık yemek akıl ve mantığıma hiç uymuyor

Yorum Yap