Elektronik Sigara ve Likitleri konusunda bilgi alabileceğiniz tüm makaleler burada....

Yabancı Kaynaklarda Elektronik Sigara Tipleri

0

Yabancı Kaynaklarda Elektronik Sigara Tipleri

Elektronik sigaraya yeni başlayanlar, farklı elektronik sigara tipleri konusunda kafa karışıklığı yaşayabilirler. Aslında elektronik sigara tipleri bellidir. Elektronik sigara modelleri temelde; sigaraya benzeyen ve birinci jenerasyon elektronik sigara modelleri, vape – pen olarak anılan ikinci jenerasyon modeller ve mod elektronik sigara modelleri olmak üzere üç ana kısımda sınıflandırılabilir. Ancak özellikle yabancı kaynaklarda elektronik sigara modellerine ilişkin çok daha ayrıntılı bir sınıflandırma göze çarpar. Eğer siz de yabancı elektronik sigara sitelerini yakından takip ediyorsanız ve elektronik sigara modelleri konusunda kafanız karışıyorsa sizler için hazırladığımız bu içerik sizlere yardımcı olabilir. Bu sayede “Vape – Pen“, “Ciga-A-Like” gibi terimleri gördüğünüzde kafanız karışmayacaktır. İşte özellikle yabancı kaynaklarda elektronik sigara tipleri:

Cigalike (Cig – A – Like)

Tam anlamı “sigaraya benzer” oaln bu elektronik sigara modeli özellikle yurt dışında oldukça popülerdir. Gövde şekli ve tasarım olarak geleneksel bir tütün sigarasına benzeyen bu elektronik sigara modeli, ülkemizde hemen hemen hiç yaygın değildir. İngilizce “sigaraya benzer” kelimesinin kısaltılmış hali ile adlandırılan bu modeller, özellikle ABD’de oldukça yaygın olan modellerdir. Bu modeller sigaradan farklı görünmeleri için farklı bir sigara ucuna sahiptirler. Yurt dışında da genellikle elektronik sigaraya ilk başlayan kullanıcılar tarafından kullanılan bu elektronik sigara modelleri kolay ve pratik modeller olmaları açısından önemlidirler.

Bu elektronik sigara modelleri genellikle birinci jenerasyon olarak anılan elektronik sigara modelleri olup özellikle elektronik sigara kullanmaya yeni başlayanlarca tercih edilen elektronik sigara modelleridir. Bu modeller zayıf bataryaları ve batarya adaptörünün elektronik sigara gövdesine kullanıcı tarafından sıkıştırılarak eklenmesi açısından biraz zahmetli modellerdir. Ancak hesaplı olmaları bu elektronik sigara modellerini oldukça başarılı kılmaktadır.

Tube – Vape Pen

elektronik-sigara-fiyatlari-4

Genellikle “Vape – Pen” olarak anılan bu elektronik sigara modelleri elektronik sigara dünyasının en gelişmiş modellerinden olan mod elektronik sigara modelleri ile birinci jenerasyon elektronik sigara modelleri arasında bir köprü oluşturmaktadırlar. Bu modeller şekil bakımından bir tür kalem ( Vape – Pen ) veya tüpe benzerler. Asoında bu modeller için “mod tube” tabiri de sık sık kullanılır. Birinci jenerasyon elektronik sigara modellerinden çok daha yüksek buhar kapasitesine sahip olan bu elektronik sigara modelleri kolay taşınabilir olmaları ve güçlü bataryalara sahip oldukları için oldukça başarılı olan modellerdir. Eleaf iJust S, Smok Stick V8 gibi modeller bu elektronik sigara çeşidi için oldukça idealdir. “Tube – Mod“, “Tube“, “Vape – Pen” olarak anılan bu elektronik sigara modeli çeşidinin bir özelliği de şarjlı pil kullanmamasıdır. Kendi hazır pilleri bulunan bu elektronik sigara modellerinin pek çoğunda mikro usb girişi bulunur ve bu sayede rahatlıkla şarj edilebilirler. Bazı “Vape – Pen” modelleri ise “Mod Tube” ismini tamamen hak etmektedir. Özellikle Eleaf iJust S gibi modeller ikinci jenerasyon elektronik sigara modelleri olmalarına karşın, oldukça yoğun bir buhar kapasitesine sahiptir.

blog-metin-arası

Bu arada elektronik sigara modelleri ile ilgili küçük bir hatırlatma daha; içim modu değiştirilebilen her elektronik sigara modeli “mod” kısaltıması ile anılır. Bazı elektronik sigara modelleri tüp veya kalem şeklinde olmalarına karşın modları ayarlanabilir ve bu ayarlanma esnekliği bu modellerin tüp veya kalem şeklinde olmalarına karşın mod olarak anılmalarına neden olurlar.

Box – Mod

elaf-pico

 

Box Mod elektronik sigara modelleri de bir tür mod elektronik sigara olarak görülürler. Bu modelleri geleneksel mod elektronik sigara modellerinden ayıran önemli özelliklerden bir tanesi de şekilleridir. Bir tür kutuya benzeyen şekilleri sayesinde oldukça rahat bir kullanıma sahip olan bu elektronik sigara modelleri, aynı zamanda geleneksel mod elektronik sigara modelleri kadar buhar verebilirler. Tiplerine göre bir veya iki batarya haznesi bulunan bu modeller ergonomik ve taşıması kolay elektronik sigara modelleri olarak görülürler. Eleaf Pico 75W gibi elektronik sigara modelleri box mod elektronik sigaralara oldukça iyi birer örnektir.Elbette her mod elektronik sigara modelinde olduğu gibi bu modellerde de içim modunu kendi dilediğiniz gibi ayarlayabilir ve yüksek buhar elde edebilirsiniz.

 

 

 

Mod Elektronik Sigara Modelleri

smok-al85-mod

Mod elektronik sigara modelleri oldukça uzun, hatta biraz da ağır olan elektronik sigara modelleridir. Bu modellerde içim şekli rahatlıkla ayarlanabilir. Bu da mod elektronik sigara modellerini oldukça kullanışlı kılmaktadır. Yüksek buhar verme kapasitesine sahip olan bu modeller, şarjlı pilleri içlerinde bulunduran bir tür hazeneye sahiptirler. Bu hazne sayesinde şarjlı piller bir tür kapak sayesinde korunurlar ve oldukça iyi bir kullanım sunarlar. Bazı modelleri oldukça ergonomik olan bu elektronik sigara modelleri aynı zamanda genellikle deneyimli elektronik sigara kullanıcılarına hitap etmektedirler ve de elektronik sigara dünyasının en pahalı olan modelleridir.

Kaynak: www.vapingpost.com/what-you-need-to-know-about-electronic-cigarettes/

Soru Sor, Cevap verelim :)

Yorum Yap