Elektronik Sigara ve Likitleri konusunda bilgi alabileceğiniz tüm makaleler burada....

Nicotine Shot Nedir? Nerelerde Kullanılır?

0

Nicotine Shot Nedir? Nerelerde Kullanılır?

Elektronik sigara ve elektronik nargile kullanımıyla ilgili hep aynı tavsiyede bulunuyoruz. Eğer, yeni elektronik sigara kullanmaya başlayan biriyseniz düşün nikotin değerlerini tercih etmelisiniz. Ya da en azından kullandığınız sigaraya eşdeğer bir nikotin değeri belirlerseniz sigaradan elektronik sigaraya geçiş döneminde sıkıntı yaşamazsınız. Ancak durum her zaman bu şekilde cereyan etmez. Bazen çok daha yüksek nikotin seviyelerine ihtiyaç duyarsınız ve tedarikçilerinde istediğiniz nikotin seviyesine cevap verecek e-likit bulamazsınız. Ne standart elektronik sigara likitlerinde ne de premium likit çeşitlerinde. İşte bu tip durumlarda nicotine shot kullanmak isteyebilirsiniz. İyi de nedir Nicotine Shot? Nerelerde Kullanılır?

İsmini Bir E-Likit Aromasından Alıyor

Deneyimli kullanıcılar bilirler. Natura, mazisi oldukça eskiye dayanan bir elektronik sigara likiti markasıdır. Firmanın ürettiği ve adı “Nicotine Shot” olan bir likitin piyasaya sürülmesiyle hikaye başlıyor. Oldukça yüksek bir nikotin değerine sahip olan bu likit daha sonraları elektronik sigara kullanıcıları tarafından e-likit cinslerindeki nikotin derecesini arttırmak için kullanılmaya başlıyor. Daha sonra Natura, “Nicotine Shot”ı ayrı bir e-likit markası altında satmaktan vazgeçerek çok yüksek nikotin seviyesine sahip içerikleri piyasaya sürüyor. Böylece “Nicotine Shot” doğmuş oluyor.

Nicotine Shot Nerelerde Kullanılır?

Nicotine Shot aslında basitçe e-likit çeşitlerinin nikotin derecelerini yükseltmek demek. Bu iş genellikle çok yüksek nikotin seviyesine sahip kısmen aromalı içeriklerle yapılır. Elektronik sigara veya elektronik nargile kullanmaya yeni başlayanlar için oldukça yüksek olan 12 – 18 – 24 veya 30 mg gibi son derece yüksek nikotin dereceleri “nicotine shot” için normal kabul edilebilecek nikotin değerleridir. Peki nicotine shot nasıl yapılır? Çok basitçe elektronik sigara likiti karışımına bir veya iki damla bu içerikten eklemeniz kullandığınız e-likit aromasının nikotin seviyesinin aniden yükselmesine neden olacaktır. İşte hepsi bu kadar.

Aman Dikkat!

Bu arada çok yüksek nikotin değerlerinin fazla sağlıklı ve uzun vadede size faydalı bir elektronik sigara veya elektronik nargile içim alışkanlığı olmadığını da hemen ekleyelim. Evet nikotin elektronik sigara ile kullanıldığında sigaradaki gibi zehirlerle vücuda alınmaz belki. Ancak bu durum nikotini tamamen temize de çıkarmaz. Zira nikotinin damarları daraltmak, kan basıncını arttırmak ve kalp ritmini yükseltmek gibi etkilerinin olduğundan söz edebiliriz.

Eğer kullandığınız elektronik sigara likiti çeşidinin nikotin seviyesinden memnun kalmazsanız başka bir likitle -tercihen daha yüksek nikotin değerine sahip- nikotin seviyesini arttırabileceğinizi unutmayın. Aromalar genellikle istediğiniz ve talep ettiğiniz nikotin derecesini size sunarlar. Ancak bazı zamanlarda belirttiğimiz gibi “nicotine shot” veya karışıma ekstra bir likit ekleyerek de nikotin derecesini arttırmanız mümkündür.

Soru Sor, Cevap verelim :)

Yorum Yap