Elektronik Sigara ve Likitleri konusunda bilgi alabileceğiniz tüm makaleler burada....

Mod Sigaralar Ve Şarj Girişleri

0

Mod Sigaralar Ve Şarj Girişleri

Mod elektronik sigaralar oldukça başarılı cihazlardır. Bu cihazlar genellikle metal gövdelerinin içinde bir – iki veya bazen de üç şarjlı pil bulundururlar. Buna rağmen hemen her mod elektronik sigara modelinin gövdesinde bir mikro usb şarj girişi bulunur. Bu şarj girişleri sayesinde mod elektronik sigara modelleri bilgisayar veya elektrik prizinden çok rahat bir şekilde şarj olabilirler. Ancak mod elektronik sigara modelleri ile ilgili bir başka gerçek, pilleri şarj etmek için bir tür şarjlı pil şarj cihazı kullanmanızı gerektirir. Bu da mikto usb şarj girişinin kullanıldıkça zamanla sıkılığını kaybetmesidir. Peki hangi mod elektronik sigara modelleri bu sorun ile karşılaşıyor? Sorunu ortadan kaldırmak için neler yapılabilir? Mod sigaralar ve şarj girişleri bugünkü yazımızın temel konusu.

Şarj Girişleri

18650-sarjli-pil-sarj-cihazi

Bazı mod elektronik sigara modelleri oldukça kaliteli bir gövde yapısına sahip olmalarına rağmen şarj girişleri bu cihazların en hassas noktalarından bir tanesidir. Bu yüzden özellikle mod elektronik sigara modellerindeki şarj girişleri sık sık bozulurlar. Buna ek olarak bir mod elektronik sigara modeli ne kadar kaliteli ve güçlü olursa olsun, yanında verilen şarj kablosu o kadar da kaliteli olmayabilir. Bu durum özellikle mod elektronik sigara modellerinde şarj girişlerinin amiyane tabirler “yalama” olmasına neden olur. Bir süre sonra şarj kısımları kablonun mikro usb girişini taşıyamaz olur.

Şarj Girişleri Neden Sorun Olur?

sarjli-pil-sarj-cihazi-model

Aslında her şarj girişi zamanla yıpranır. Ancak bu süreci hızlandıran bazı durumlar da yok değildir. Bunların başında mikro usb şarj kablosunun mod elektronik sigara modelinden hızlıca çekilmesi de vardır. Mod elektronik sigara modellerinde bulunan şarj girişinin su ve toz ile sık sık temas etmesi de bir mod elektronik sigara modelinin çok kısa bir zamanda bozulmasına neden olur. Sertçe çekilen şarj kablosu, mikro usb girişine takılı bulunan başlığın girişi deforme etmesine neden olur ve bir zaman sonra larj girişi şarj başlığını tutamaz hale gelir.

Bu noktada eğer bir mod elektronik sigara modeline sahipseniz ve bataryalarınızı gövde kapağının altından değiştirebiliyorsanız, biraz daha şanslısınız. Çünkü bu tip mod elektronik sigara modellerinin şarjlı pilleri bir şarjlı pil şarj aleti ile kolaylıkla şarj edilebilirler. Bu durum satın almayı düşündüğünüz mod elektronik sigara modeli ile bir şarjlı pil şarj aleti almanızı gerektiriyor olsa da, uzun vadede faydasını fazlasıyla görürsünüz. Aslında mod elektronik sigara modellerinde bulunan mikro usb şarj girişinin acil durumlar için orada olduğunu söylemek yanlış olmaz. Eğer cihazınızı şarj etmek için mikro usb girişini kullanıyorsanız, o zaman ciddi bir sorun kapınızda demektir.

Nasıl Önlem Alabilirsiniz?

18650-satin-al-2

Elektronik sigara kullanımı ile ilgili meydana gelen bu sorunun üstesinden gelmek için yukarıda da belirttiğimiz gibi bir şarjlı pil şarj aleti almanız yeterli olacaktır. Bu arada mod elektronik sigara modelinizi şarj edebileceğiniz sağlam bir mikro usb şarj kablosu edinmek son derece iyi olacaktır. Eğer sizin de kullandığnız mod elektronik sigara modellerinde şarj sorunu yaşanıyorsa bunları ve nedenlerini bizle yorum kısmnından paylaşabilirsiniz.

Elbette her elektronik sigara modeli 18650 şarjlı pil kullanmıyor. Örneğin bir Eleaf I Just S kullanıyorsanız veya elektronik sigara modeliniz SMOK V8 ise, sabit bir batarya ile karşı karşıyasınız demektir. Peki bu durumda ne yapacaksınız? Aslında cevap basit; kullanmakta olduğunuz elektronik sigara modelinin şarj girişine olabildiğince dikkat etmelisiniz. Şarj girişlerini sudan ve tozdan uzak tutmak, şarj kablosu ile elektronik sigaranızı şarj ederken dikkatli olmak yapabileceklerinizin arasındadır.

Unutmayın ki elektronik sigara modelleri mikro usb şarj girişlerine sahiptirler. Bu usb girişleri aynı zamanda yazılımı güncellenebilen elektronik sigara modelleri için de kullanılır. Bu modellere örnek olarak Eleaf iStick Pico 75 Watt gösterilebilir. Mikro usb girişlerinde küçük bir pençe bulunur. Bu pençe sayesinde kabloların mikro usb girişleri çok rahat bir şekilde şarj girişlerine sabitlenebilir. Eğer bu küçük ayrıntıyı unutmazsanız ve mikro usb kablosunu elektronik sigara modelinden çıkarırken dikkatli olursanız, sıkıntı yaşamazsınız.

Soru Sor, Cevap verelim :)

Yorum Yap