Elektronik Sigara ve Likitleri konusunda bilgi alabileceğiniz tüm makaleler burada....

Hem Elektronik Sigara Hem de Geleneksel Sigara Kullanmak

0

Hem Elektronik Sigara Hem de Geleneksel Sigara Kullanmak

Elektronik sigara kullanarak sadece geleneksel sigara ile değil diğer tüm tütün ürünleri ile aranıza mesafe koyabilirsiniz. Ancak bu, sigara bağımlığından kurtulmak için uzun bir süre alacağı için kendinizi hem elektronik sigara hem de sigara kullanırken bulabilirsiniz. Peki elektronik sigara kullanırken aynı zamanda sigara kullanmanın vücudunuza ne gibi etkileri var? İki farklı ürünü birlikte kullanmak riskli mi? Hem elektronik sigara hem de geleneksel sigara kullanmak normal sigara kullanmaktan daha mı tehlikeli? İşte tüm yönleriyle hem elektronik sigara hem de geleneksel sigara kullanmak.

Kendinizden Utanmayın!

elektronik-sigara-ingiltere-kanser-arastirmalari-vakfi-sonuclari (1)

Elektronik Sigara Kullanmaya İlk Başladığınızda Sigara Ve Elektronik Sigara Arasında Seçim Yapmanız Zor Olabilir.

Elektronik sigara kullanıcılarının hemen hepsi aynı zamanda sigara kullanıyor olmaktan çok utanır. Aslında elektronik sigara kullanmaya yeni başlamış birisi için aynı zamanda sigara kullanmakta çok da yanlış bir şey yok. Yani elektronik sigara kullanmanın vücudunuz üzerindeki etkilerini gördükçe, tercihiniz geleneksel sigaradan elektronik sigara kullanımına doğru dönecektir. Ancak hem elektronik sigara hem de geleneksel sigara kullanmak sizin biliçli tercihiniz ise işte o zaman kendinize bir dur demenin vakti gelmiş demektir.

Zehirli Kimyasallar + Aşırı Nikotin

ı-just-s-banner

esigaraevi.net olarak blogumuzdan sürekli olarak tekrarladığımız bir gerçek var: sigara ve elektronik sigara, zararlı kimyasallar sağlamaları ve sağlamamaları açısından büyük bir farka sahiptirler. Elektronik sigarayı geleneksel sigara ve tütün ürünlerinden ayıran şey, size mümkün olan en az zararlı kimyasal ile nikotin sağlamasıdır. Bir sigara dalını yaktığınızda vücudunuza yaklaşık olarak 950 çeşit kimyasal madde girer ki bunların bir çoğu -yine sık sık tekrar ettiğimiz üzere- radyoaktif maddelerdir. Bu yüzden hem elektronik sigara hem de geleneksel sigara kullandığınızda vücudunuza giren kimyasal madde miktarını arttırmış olursunuz.

Buna ek olarak elektronik sigaranın tamamen zararsız olmadığının da altını çizelim. Sizler, elektronik sigara ve sigara ve diğer tütün ürünlerini birlikte kullandığınızda vücudunuza giren kimyasal oranı artar. Sigara kullandığınızda vücudunuza giren nikotini de unutmamak gerekir. Elektronik sigara ve sigara; birlikte kullanıldığında hem sigara hem de elektronik sigaradan alacağınız nikotin dolaşım sisteminizin iyi çalışmasını önleyebilir. Nikotin, sanıldığından daha az zararlı bir kimyasal olup bu maddeye atfedilen pek çok sağlık sorununun arkasında aslında sigaradan elde edilen kimyasallar vardır. Elektronik sigara ve sigarayı beraber kullanırsanız, vücudunuza giren nikotin miktarı artacağından yüksek tansiyon, solunum yolu rahatsızlıkları, çarpıntı gibi rahatsızlıkların kapısı açılmış olur.

Tercih Yapma Vakti Geldi!

sigara-dna-hasari (1)

Sigara Ve Elektronik Sigarayı Birlikte Kullandığınızda Sigaranın Vücudunuza Olan Zararını Katlayarak Arttırmış Olacaksınız.

Elektronik sigara ve sigarayı birlikte kullandığınızda sigara kullanmanın getirdiği zararları katlamış olursunuz. Evet elektronik sigara zararlıdır ancak sigara kadar zararlı olmaması, elektronik sigarayı sigaranın önüne geçirir. Hem elektronik sigara hem de sigara kullandığınızda sigaranın içindeki zararlı kimyasallara maruz kalmanın yanında vücudunuzdaki nikotin oranını da arttırmış olacaksınız ki, bu da sağlığınız için oldukça risklidir. Tüm bunlara ek olarak sigara kullanımının sizleri kötü etkileyen tüm unsurların geriye dönmesi demek. Vücudunuza ve ağzınıza sinen kötü koku, diş sararması ve solunum yolu zorlukları sigarayı elektronik sigara ile birlikte kullandığınızda sizleri bekliyor olacak.

blog-metin-arası

Elektronik sigara kullanmaya başladığınız ilk zamanlarda sigara kullanmaya devam etmeniz kabul edilebilir. Ancak ilerleyen zamanlarda hem elektronik sigara hem de sigara kullanmak vücudunuzun yorulmasına neden olacaktır. Bu yüzden tercihinizi elektronik sigara yönünde yapabilir ve sigaranın zararlarından zamanla uzaklaşabilirsiniz. Elektronik sigara kullandığınızda da vücudunuza nikotin başta olmak üzere çeşitli kimyasallar girecektir. Ancak elektronik sigara kullanırken nikotin seviyesini ayarlayabiliyor olmanız ve elektronik sigara buharında zararlı kimyasalların daha az bulunuyor oluşu hem cebinizi hem de sizi rahat ettirecektir.

Soru Sor, Cevap verelim :)

Yorum Yap