Elektronik Sigara ve Likitleri konusunda bilgi alabileceğiniz tüm makaleler burada....

E-Sigara Yere Düşerse

0

E-Sigara Modelleri Suya Veya Sert Bir Yüzeye Düşerse Ne Olur?

Elektronik sigara ya da elektronik nargile fark etmez. Bu cihazları kullanıyorsanız karşılaştığınız en can sıkıcı sorunlardan bir tanesi de cihazı düşürmektir. Sert bir yüzeye veya suya düşürdüğünüz e-sigara ya da elektronik nargile modelleri büyük hasarlar alabilirler. Elektronik sigara yere düşerse ne olur? Aynı şekilde elektronik sigara – elektronik nargileniz suya düşerse neler olabilir? Peki bu tip bir durumla karşı karşıya kaldığınız zaman ne yapmalısınız? Koruyucu önlemler nelerdir? Hangi elektronik sigara / elektronik nargile modelleri için kılıf – koruyucu kullanabilirsiniz? İşte elektronik sigara ve elektronik nargile kullanıcılarının en büyük problemi ve çözüm yolları.

Kılıf Ve Vape Band

Günlük Kullanımda Elektronik Sigara Rahatlıkla Yere Düşüp Kırılabilir

Mobil telefon modelleri için sık sık kılıf kullanılır. Deneyimli bir elektronik sigara kullanıcısıysanız elektronik sigara modelleri için de koruyucu kılıf kullanıldığını bilirsiniz. Kagertech Top Box Mini veya Wismec Realeux 2/3 gibi mod cihazlar için koruyucu kılıf kullanılır. Buna ek olarak vape band olarak bilinen koruyucular da elektronik sigara ve elektronik nargile modellerinin tankları için kullanılırlar. Elektronik sigara gövdelerini korumak için kullanılan kılıf aynı zamanda özellikle yukarıda bahsettiğimiz mod gövdelerin boyalarının dökülmesini önler. Özellikle beyaz renkli bir mod gövde seçtiyseniz zamanla cihazın üzerindeki boyanın döküldüğüne şahit olabilirsiniz.

Kullandığınız veya almayı düşündüğünüz elektronik sigara veya elektronik nargile modeli için öncelikle Elektronik Sigara Kılıfı ve Vape – Band edinmeniz gerekir. Vape Band ve Elektronik Sigara Gövde Kılıfı genellikle silikondan üretilirler. Bu koruyucu ürünlerden elektronik sigara kılıfı genellikle ekran ve düğme kısımlarını açıkta bırakır. Bu sayede cihazın mod gövdesi üzerinde dilediğiniz değişiklikleri çok rahat bir şekilde yapabilirsiniz. Sitemizde SMOK ALIEN ve SMOK AL85 gibi elektronik sigara gövdeleri için silikon kılıf modellerini bulabilirsiniz. Eğer esigaraevi.net veya diğer elektronik sigara tedarikçilerinde silikon kılıf bulamadıysanız yurt dışı sitelerden çok hesaplı fiyatlara bu tip koruyucu kılıfları edinebilirsiniz.

Vape Band kılıfa nazaran çok daha basit aparatlardandır. Aslında Vape – Bant aslında silikondan halkadır. Bu halka camdan elektronik sigara tankına geçirilir. Böylece elektronik sigara veya elektronik nargileniz elinizden düştüğü anda camın çatlamasını veya kırılmasını engeller. Genellikle elastik ve renkli olan bu bantlar farklı desenlere sahiptirler. Sitemizde farklı desenlere sahip vape bant çeşitlerine ulaşabilirsiniz.

Elektronik Sigara Darbelerden Nasıl Korunur?

Likit Tankı, E-Sigara Modellerinin En Hassas Parçalarından Bir Tanesidir.

Elektronik sigaranız için vape bant ve silikon kılıf kullanıyorsanız büyük ölçüde koruma sağlamışsınız demektir. Ancak cihazınız yolda yürürken veya daha yüksek mesafeden düşerse ya da çok sert darbe alırsa ne olacak? Evet silikon kılıf belli seviyeye kadar koruma sağlayacaktır. Ancak daha yüksek mesafelerden düşme durumu için alacağınız önlemleri biraz daha arttırmanız gerekir. Öncelikle koşarken ya da hızlıca yürürken elektronik sigara kullanmamalısınız. Buna ek olarak cihazınızı sudan mümkün olduğunca uzak tutmanız gerekiyor. Stoklarımızda bulunan Geek Vape Aegis Mod Gövde, su geçirmez elektronik sigara modeli olarak karşımıza çıkmaktadır. Eğer bir Geek Vape Aegis kullanmıyorsanız elektronik sigaranızı sudan ve nemden uzak tutmalısınız.

Peki tüm önlemleri almanıza rağmen elektronik sigaranız suya düşerse ne olur? Buna cevap olarak “bir şey olmaz” demeyi çok isterdik. Ama her elektronik cihaz gibi elektronik sigara da suya düştükten sonra kullanılmaz hale gelir. Elektronik sigara ya da elektronik nargilenin suya düşmesi çok daha büyük sorunlardan birisidir. Çünkü 18650 şarjlı pillerden çipe kadar tüm aksam kullanılmaz hale gelir. Diğer elektronik aletler suya düştüğünde kurulamak için kullanacağınız yöntemleri kullanabilirsiniz. Ancak elektronik sigara ve elektronik nargile modelleri Çin’de üretilmektedir ve bozulduklarında tamir etmek ya da garantisini devreye sokmak oldukça zordur. Bu yüzden eğer cihazın atomizer tankını kurtarırsanız en az zararla bu durumu atlatabilirsiniz.

Elektronik Sigara Ekranlarını Nasıl Koruyacaksınız?

Elektronik sigara ekranlarını korumak için özel bir önlem yok. Buna karşın elektronik sigara ve elektronik nargile için kullanılan kılıflar genellikle ekranı biraz geride bırakarak koruma sağlarlar. Peki elektronik sigara ekranı kırılırsa ne olur? Bu durumda kullandığınız cihazı tamire vermelisiniz.

Soru Sor, Cevap verelim :)

Yorum Yap