Elektronik Sigara ve Likitleri konusunda bilgi alabileceğiniz tüm makaleler burada....

Coil Değişimi Yapmanız Gereken 3 Sinyal

2

Coil Değişimini Ne Zaman Yapmalısınız?

Ne düşündüğünüzü çok iyi biliyoruz. İster RBA ister hazır sarılmış coiller olsun coil değişimi yapmak bazen çok zordur. Üstelik elektronik sigara keyfinize sekte vuran bu işlemi çoğu zaman yapmak bile istemezsiniz. Yine de elektronik sigara veya elektronik nargile kullanım sıklığınıza göre bir haftada ya da on günde bir coil değiştirmek zorundasınız. Temiz ve yeni bir coil daha iyi bir elektronik sigara ve elektronik nargile deneyimi sunmasının yanında ayrıca elektronik sigara deneyiminizi katlayacaktır. Peki atomizer coil ne değişimi ne zaman yapılmalı? Yanık pamuk veya likit tadı almadan önce sinyalleri almalısınız.

Likit Tadı

Elektronik sigara ve elektronik nargile modelleri bazen yanık kokusu verseler de tatlarında bir değişiklik olmayabiliyor. Buna rağmen likit tadında bariz bir koku ve tat değişimi varsa atomizer coil’i değiştirmeniz gerekir. Elektronik sigara likiti aromasının tadı değiştiğinde RBA Coil‘i veya hazır coil’i değiştirmeniz gerekiyor. Likit tadını beğenmediğinizde veya bir şeylerin yanlış gittiğini likitin tadından anladığınız anda coil’i (RBA veya hazır) hemen değiştirmelisiniz.

Yanık Kokusu

Elektronik sigara ve elektronik nargile modelleirinde coil’i değiştirmeniz gereken yegane unsurlardan birisi de yanık kokusudur. Buharı içinize çekip bıraktığınızda eğer yanık kokusu alıyorsanız hazır coil’i değiştirmeniz gerekiyor. Eğer bir RBA coil kullanıyorsanız telleri olmasa da sarım yaptığınız pamuğu mutlaka değiştirmeniz gerekiyor. Bu sayede eski tellerle bir süre daha idare edebilirsiniz. Eğer pamuk değişimi için RBA coil‘e el attığınızda tellerin üzerinde biriken kalıntıları temizlemek için içinde pamuk olmadan telleri ısıtmayı deneyebilirsiniz. Bir – iki kere üfledikten sonra tellerin üzerindeki likit kalıntıları ve diğer unsurlar kendiliğinden temizlenmiş olacaktır. Ancak aradan biraz zaman geçtikten sonra telleri de elden geçirmeniz gerekecektir.

Likit Rengi

Coil değişimi yapmanız gereken bir başka durum da elektronik sigara likiti rengidir. Genellikle atomizer coil içindeki pamuk yanıp siyah renge döndüğünde küller likitin kendisine sızar ve e-likit rengini hafif koyu bir hale getirirler. Bu yüzden elektronik sigara likiti aromasının rengine de elinizden geldiği kadar dikkat etmeli ve bir sorun çıktığında coil değişimi yapmanız gerekir.

2 Yorumlar
 1. Reply
  Olcay Haziran 23, 2018 at 6:58 pm

  coil ömrünü nasıl uzatırız?

  • Reply
   Editör Temmuz 13, 2018 at 11:43 am

   Merhaba Olcay , Hava kanalınız kısık watt dereceniz normalden biraz daha düşük seviyede kullanırsanız coil ömrünüz ortalama 4-5 gün daha uzayacaktır. Tabi kullandığınız likitte bu süreyi oldukca etkiler.

Yorum Yap