Elektronik Sigara ve Likitleri konusunda bilgi alabileceğiniz tüm makaleler burada....

Elektronik Sigara Bilinmeyenleri

2

Bilinmeyen Elektronik Sigara Özellikleri

Elektronik sigaralar tamamen zararsız olmasalar da şu an için geleneksel sigaralarla aranıza bir mesafe koymanın en iyi ve akılcı yolu olarak görülüyor. Gün geçtikçe kullanım oranı artan elektronik sigaralarla ilgili ise her gün bir bilinmeyen gün yüzüne çıkıyor. Elektronik sigaralar özellikle ülkemizde yeni olduğundan ise bu cihazların kullanımı ve likitleri ile ilgili bilinmeyen bazı noktalar mevcut. Sizler için bugün bilinmeyen elektronik sigara bilinmeyenleri  ile, elektronik sigaranızı daha etkin kullanmanızı sağlayacak ipuçlarını da aktaracağız.

elektronik-sigara-bilinmeyenleri-5

Elektronik Sigaranın Bilinmeyenleri

Elektronik sigara, herkesin bildiğini sandığı ve üzerinde yorum yaptığı bir mesele olsa da aslında elektronik sigaralarla ilgili de pek çok bilinmeyen vardır. Bilinmeyen bu konular sadece elektronik sigaraların yapısı veya likitleri ile ilgili değil aynı zamanda elektronik sigaraların kullanımı ile de ilgilidir.

Elektronik sigaralar dünyada hangi ülkelerde yasak? Havalaalanlarında elektronik sigara kullanımı ne şekildedir? Elektronik sigara yasakları gibi konu başlıklarında cevapları bulunan soruların cevaplarını ilgili linklerden öğrenebilirsiniz. Sizin de merak ettiğiniz sorular varsa, yorum kısmına yazabilirsiniz.

Elektronik Sigara Bilinmeyenleri-1: Duman Değil, Buhar

Elektornik sigaraları geleneksel sigara ve tütün ürünlerinden farklı kılan şey, bu cihazların kullancısına bir tür buhar sağladığıdır. Bu buhar, elektronik sigara tarafından sağlanan ve aslında kaynağı bir tür saf su (Q-Base), gliserin, aroma ve nikotinden oluşan bir sıvıdır ki bu sıvılar, elektronik sigara likitleri olarak bilinirler. Elektronik sigara buharı başta yoğunluğu ile görenleri korkutsa da, aslında bu buhar aromasına göre değişen son derece hoş bir kokuya sahiptir. Bununla beraber aşırı hassas veya astım hastası olmayanlarca da rahatlıkla solunabilir ve bir rahatsızlığa sebep olmaz. Yine de biz, elektronik sigara kullanıcılarına halka açık yerlerde elektronik sigaralarını yüksek buhar seviyeleri ile kullanmalarını önermeyiz.

elektronik-sigara-bilinmeyenleri-bilinmeyen-elektronik-sigara-ozellikleri-2

Elektronik Sigara Bilinmeyenleri: Elektronik Sigaralar Patlar Mı?

Elektronik sigaraların normal ve iyi bir kullanım ile patlama ihtimali cep telefonu veya dizüstü bilgisayarınızın patlama ihtimali ile aynıdır. Dilerseniz buradan bazı elektronik sigaraların neden patladığına dair bilgi alabilirsiniz. Medyada yer alan haberlerden dolayı burada da bir başka yazımız mevcut. Kısaca; elektronik sigaralar düzgün bir kullanımda patlamazlar. Sahte pil, sahte cihaz, aşırı ve yüksek watt ile kullanma gibi sebepler elektronik sigaraların patlamasına neden olsa da bunun genelde mekanik mod (pil gövdesinin tanka elle yerleştirildiği elektronik sigaralar) elektronik sigaraların bu konuda kötü bir şöhretleri bulunmaktadır.

 

Elektronik Sigara Bilinmeyenleri-2: Her Elektronik Sigara Sızıntıları

Elektronik sigaralar çok gelişmiş yapılara sahip olabilirler. Ancak ne yazık ki her elektronik sigara sızdırır. Elektronik sigaranız için kullandığınız tank ne kadar gelişmiş olursa olsun, elektronik sigaranız çok az da olsa sızıntı yapabilir. Ancak elektronik sigara tankınızın likit sızdırmaması için birkaç şey yapabilirsiniz. Elektronik sigaranızın yaptıkları likit sızıntılarından şikayetçiyseniz, öncelikle elektronik sigaranızı özel ve ufak bir çantada tutun. Bu sayede elektronik sigaranız sızıntı yapsa da kıyafetinize bulaşmayacaktır. Yapabilecekleriniz arasında özellikle elektronik sigaraya likit doldururken cihazın veya tankın hava kanallarını kapatmak vardır. Her ne kadar kullandığınız elektronik sigara hava kanalları kapalı olduğunda daha az buhar sağlayacak olsa da likit dolumu yaparken bunu unutmayın.

elektronik-sigara-bilinmeyenleri-3

Elektronik Sigara Bilinmeyenleri-3: Full Tank Out

Elektronik sigaraların pek çoğu tank tepesinden doludurulan likit tanklarına sahiptirler. Bu tankları doldururken hava kanalını kapalı tutmanız, cihazın likit sızdırmasını engelleyecektir. Buna ek olarak elektronik sigaranın tankını tamamen elektronik sigara likiti ile doldurursanız, atomizerden ağızınıza likit sıçrayacaktır. Her ne kadar bu pek çok kullanıcının hoşuna giden bir şey olsa da tankı tam doldurmayarak bu sorunun üstesinden de gelebilirsiniz.

blog-banner-2

Elektronik Sigara Bilinmeyenleri-4: Atomizeri Değiştirmeyi Unutmayın

Eğer tecrübeli bir elektronik sigara kullanıcısıysanız, elektronik sigaraların kullanım sıklığınıza göre atomizerlerinin değiştirilmesi gerektiğini bilirsinir. Bu hazır atomizer veya elle sarım yapılan coil’ler için de geçerlidir. Atomizerlerinizi gereken sıklıkta değiştirmezseniz son derece kötü bir tat ve koku ile karşılaşırsınız. Ayrıca elektronik sigara buharı artık ciğerlerinize çekmekten zevk aldığınız bir şey olmaktan çıkar ve boğazınızı tahriş ederek sizleri öksürtür. Bu yüzden mutlaka atomizerlerinize gereken önemi verin ve gereken sıklıkta atomizerlerinizi değiştirin.

Elektronik Sigara Bilinmeyenleri-5: Fiyatlar

Elektronik sigara fiyatları, yurt dışındaki sitelerden farklıdır. Bu arada elektronik sigara üretiminin %90 oranında Çin’de yapıldığını da kesinlikle unutmayın. Şimdi gelelim ülkemizdeki elektronik sigara fiyatlarının neden yüksek olduğuna; bu cihazların ülkemizde satışı yasaktır. Bu yüzden tedarikçiler kısıtlı olarak bu cihazları tedarik ederek ve sadece internet üzerinden satışını gerçekleştirmektedirler. Bu da elektronik sigarayı elde etmesi zor bir ürün haline getirmektedir.

elektronik-sigara-nerelerde-yasak-2

Elektronik Sigara Bilinmeyenleri-6: Beklemeyi Öğrenin

Elektronik sigaranızın atomizerini değiştirirken dikkat etmeniz gereken bir başka konu da atomizerinizi cihaza yerleştirdikten sonra onu çok az bir likit ile ıslatmanız gerektiğidir. Ancak bu noktada cihazınızı hemen kullanmayı denemeyin. Atomizerinizi ıslattıktan sonra 5 – 10 dakika beklerseniz, elektronik sigaranızdan daha iyi aroma tadı ve keyfi alabilirsiniz. Aynı şey, elektronik sigaranıza likit dolumu yaptığınızda da geçerlidir.

Elektronik Sigara Bilinmeyenleri-7: Mod Gibi Değil Gibi

Yüksek buhar yoğunluğu için mod elektronik sigara gövdeleri gibisi yoktur (Wismec Realeux 2/3 iyi bir örnek). Ancak kullanışlı bir tank ve Joyetech AIO veya Joyetech iJust S veya Joyetech iJust 2 gibi elektronik sigara modelleri sizi bütçeniz konusunda rahatlatabilir.

blog-banner-1

Elektronik Sigara Bilinmeyenleri-8: Klon Elektronik Sigaralar

Aynı elektronik sigara likitleri ve 18650 pillerde olduğu gibi elektronik sigara cihazlarının da sahteleri üretilmektedir. Elektronik sigara likitlerinin sahtelerini nasıl anlayacağınızı bu yazımızdan öğrenebilirsiniz. Gelelim klon elektronik sigaraları nasıl anlayabileceğinize; bu cihazları anlamanın tek yolu cihazların orjinal kutularını incelemektir. Sahte elektronik sigaraları kutularından ayırt edebilirsiniz.

Elektronik Sigara Bilinmeyenleri-9: Premium Likitler

Premium likit, VG (vejeteryan gliserin) oranı yüksek olan elektronik sigaralara verilen isimdir. esigaraevi.net adresinde VG oranı yüksek elektronik sigara likitlerini bulabilirsiniz. Yakında InnovationBG Markalı %100 VG’den oluşan elektronik sigara likitleri de stoklarımızda olacak. Premium likitler aroma ve buhar yoğunluğu açısından idealdir. Ancak bu likitleri nargile içimi bir atomizer ile kullanırsanız daha iyi sonuç alabilirsiniz. PG (propilen glikol oranı yüksek) likitler de odukça popülerdir. Hatta uyumlu aromaları karıştırıp kendi aroma karışımlarını elde etmeniz de mümkündür. Premium likitleri mümkün olduğunda nargile içimi atomizerler ile kullanın ve nasıl bir keyif aldığınızı kendi gözlerinizle görün.

Eğer sizin de elektronik sigaralarla ilgili merak ettikleriniz varsa, yorum kısmından yazarak bize yardımcı olabilirsiniz. Elektronik sigara veya elektronik sigara likiti ile ilgili sorularınızı kısa zaman sonra cevaplamaya çalışacağız.

 

1 Comment
  1. Reply
    Kamil Sezer Şubat 9, 2017 at 9:37 am

    Sigaranın mucidi Çinli bir eczacı ve ileri derecede sigara bağımlısı Hon Lik elektronik sigaranın mucidi ve geliştiricisi, tabi ki Çin’de klasik olarak yine bu fikri çalanlar çakmasını yapanlar oluyor eğer bu cihazlardan alacaksınız güvenilir markalara yönelmenizi tavsiye ederim, Türkiye’deki e-ticaret siteleri hep kar amaçları güttükleri için incelemeden sadece ürün hakkında açıklama yaparak satış gerçekleştiriyorlar ürünleri incelemek için ise bu konularda ileri derecede bilgi sahibi olmak gerekiyor, benim aldığım cihazlarda genellikle kötü çıktı çünkü danışacak birisi yoktu eğer bu konularda bilginiz yok ise http://www.esigara.eu diye bir forum sitesi var oradan konu aça bilirsiniz veya elektronik sigara incelemelerini okuya bilirsiniz. Kalem tarzı elektronik sigara cihazım az kalsın patlayacaktı, pil sıkışmış ve sızdırmış zor yırttım diye bilirim, o yüzden kalem tarzı cihazlardan şahsi tavsiyem uzak durum ve ciğer çekimli cihazlara yönelin. Ayrıca likit yani cihaza koyucağınız sıvıda çok önemli sigarayı bırakmak istiyorsanız likit deki nikotin oranını yavaş yavaş azaltmanız yönünde olacaktır, günde 1 paket içerdim artık nikotinsiz likit ile içiyorum yani zevk için içiyorum. Nikotin oranları cihazdan cihaza farklılık göstere biliyor bir profesyonele sormanızı tavsiye ederim kafadan koymayın.

Yorum Yap