Elektronik Sigara ve Likitleri konusunda bilgi alabileceğiniz tüm makaleler burada....

20700 Pil Nedir? Hangi Elektronik Sigara Modellerinde Kullanılır?

-1

20700 Pil Nedir? Hangi Elektronik Sigara Modellerinde Kullanılır?

Pil kullanan bir elektronik cihaz kullanmak çoğunlukla zor.  Teknolojinin hızla geliştiği, her gün yeni bir icat ile karşılaştığımız günümüzde bir cihaz için pil kullanmak zor olabilir. Özellikle bir televiyon kumandası veya bir oyuncak için. Bu da bataryaları pillerden çok daha kullanışlı kılıyor. Eğer bir batarya değil de şarjlı pil kullanıyorsanız işiniz biraz daha kolay. Çünkü bu piller, kullan – at pillerden farklı olarak cihazdan çıkartmadan onları rahatlıkla şarj etmenizi sağlıyorlar. 18650 piller zaten özellikle elektronik sigara kullanıcıları arasında oldukça popüler. 18650 piller zaten elektronik sigara kullanıcılarınca tanınıp bilinen bir model. Peki ya 20700? Özellikle iJoy Captain 20700 Modeli gibi bazı elektronik sigara modellerinde kullanılan bu şarjlı pil türünü sizler için inceledik. 20700 Pil Nedir? Hangi Elektronik Sigara Modellerinde Kullanılır?

20700 Piller

18650-satin-al-2

Daha önce 18650 piller ile ilgili kaleme aldığımız bir makalemizde 18650 pil olarak da anılan şarjlı pillerin isimlerini nereden aldıklarından söz etmiştik. Bu piller 18 mm çapında ve 65 mm boyundaki silindir yapılı şarj edilebilir pillerdi. Bu yüzden de pillerin model kod numaralarının son kısmında “silindir” şekline ithafen bir “0” rakamı bulunuyordu. 18650 piller özellikle elektronik sigara modellerinde kullanılan bir pil türü olup bu piller bazı bataryaların iç kısımlarını da oluştururlar. Yani sizlerin “batarya” olarak gördüğü bazı kısımlar aslında pek çok şarjlı pilin bir araya getirilmesinden oluşan bir yapıdır.

 

 

sarjli-piller

20700 pillerin model isimleri de benzer bir yapı ile oluştururlar. 20700 piller 20 mm çapında, 70 mm boyunda ve silindir biçimli şarjlı pillerdir. Aslında 20700 pillere oldukça aşinayız. Bugün tv kumandası ve başka elektronik cihazlarda kullandığımız kalem pillerle aynı boyutlara sahip olan 20700 Piller, şarj edilebiliyor olmaları bakımından sıradan kullan – at kalem pillerden farklıdırlar. Elbette 20700 Pil ile çalışan elektronik sigara modellerinin de mod gövdelerinin büyük boyutlu olmasının nedeni de budur. Bildiğiniz gibi şarjlı pillerin pek çok farklı modeli bulunuyor. Bu şarjlı pil modelleri genellikle aynı biçimde isimlendiriliyorlar.

Genellikle önce pillerin çapları, ardından boyları ve daha sonra da biçimleri model isimlerinde rakam olarak ifade ediliyorlar. Sizler için paylaşacağımız görselde farklı şarjlı pil modellerini görebilirsiniz. Gerçi bu pil modelleri arasında 20700 bulunmuyor. Ancak ilerleyen zamanlarda 20700 şarjlı pil kullanan mod elektronik sigara modelleri ve 20700 pilleri şarj edebilecek şarjlı pil şarj aletleri stoklarımızda olacaktır. 18650 pil ile 20700 pil arasında bir MAh karşılaştırması yapmak pek olası değil.

Neden mi? Çünkü pek çok şarjlı pil modeli, pek çok farklı firma tarafından üretiliyor ve her firmanın şarjlı pili farklı MAh değerlerine sahip olabiliyor. Buna rağmen 18650 pil olarak da bilinen şarjlı pillerin 3100 MAh ve 20700 pil modelleirinin ise 3600 MAh’lık bir enerji kapasitesi var.

Şarjlı Pil Çeşitleri

20700-sarjli-piller

Eğer bir mod elektronik sigara kullanıyorsanız şarjlı pil kullanmak zorunda kalmışsınızdır. Bu yüzden şarjlı pillerin türleri ve enerji değerleri hakkında bilgi sahibi olmak sizin için faydalı olabilir. Bu arada orjinal şarjlı pil modellerini sahtelerinden ayırt etmek istiyorsanız pilleri avucunuzda hafifçe tartmanız yeterli olacaktır. Şarjlı piller yapıları gereği oldukça ağırdır. Eğer şarjlı pilin orjinalliğinden şüphe ediyorsanız elinizle tartın ve kendi kararınızı verin. Elbette bunun için orjinal bir şarjlı pil modelini yakından tanımalısınız.

Yanlış yazım: 18660 pil, şarzlı pil, şarjlı pşil, şarzlı pil şarz adaptörü

Soru Sor, Cevap verelim :)

Yorum Yap